Antalya AKEV Üniversitesi, 2017

Program Hakkında

Not: Bu program 2017-2018 Akademik yılında öğrenci almamıştır.

Mimarlık, insanların yaşamını kolaylaştırmak ve barınma, eğlenme, dinlenme, çalışma gibi eylemlerini sürdürebilmeleri için gerekli mekânları, estetik, işlevsel gereksinmeleri, teknik ve yönetsel zorunluluklarla bağdaştırarak inşa etme sanatı, yapı sanatı olarak ifade edilebilirken, sağlamlık, kullanışlılık, güzellik olarak da tanımlanabilmekte veya toplum yapısına, toplumun gereksinmelerine, ekonomik verilere, teknolojik gelişmelere bağlı olarak gelişen bir sanat olarak ifade edilebilmektedir.

Mimar, yapıların tasarımını yapıp, bunların uygulamasını yöneten sanat ve fen/bilim adamı olarak tanımlanabilmektedir. Mimarlık mesleğini yerine getirecek vasıflara sahip olacak mimarları yetiştirmek mimarlık eğitiminin ana amacını oluşturmaktadır. Mimarlık, beşeri bilimler, sosyal ve fiziksel bilimler, teknoloji, çevre bilimleri, yaratıcı sanatlar ve genel bilimlerin bilgilerinden yararlanan bir disiplindir.

Mimarlık Bölümünün amacı, gelenek ve yenilik arasında anlamlı ve sürdürülebilir bir bağ kurarak kuram ve uygulama alanında yetkin; çevresel etkenleri ve öz değerlerini gözeten, yaratıcı, araştırıcı, yenilikçi düşünce sistemine sahip mimarlar yetiştirmektir.

Güncel duyuru bulunmamaktadır.
Haber girişi yapılmamıştır.
Bu hafta için etkinlik girilmemiştir

Kadriye Mah. Celal Bayar Cad. No:5-6 Serik/ANTALYA

444 1 264

info@akev.edu.tr

akev.edu.tr


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


Img

Yükleniyor